BS Walczak

BS Walczak

091/382-40-00, 091/382-15-03
ul. Rzemieślnicza 3 72-400 Kamień Pomorski

BS Walczak

Start
Oferta
Promocja
Autoryzacja Bosch
Galeria
Cennik
Lokalizacja
Door to door
Sprawdzenie auta przed zakupem
Decyduj sam - przeglądy w okresie gwarancji
Przeglądy eksploatacyjne
 • BS Walczak - Zimowa dawka energii

  Zimowa dawka energii

  Akumulator Bosch z technologią PowerFrame zapewni zimową dawkę energii dla Was i waszego samochodu.
  zobacz więcej
 • BS Walczak - Usługi oferowane w sieci warsztatów

  Usługi oferowane w sieci warsztatów

  Zapoznaj się z usługami oferowanymi w naszej sieci:
  • Przeglądy
  • Naprawa elektroniki
  • Klimatyzacja i ogrzewanie
  • Obsługa silnika
  • Naprawa hamulców
  • Serwisowanie kół
  • Szyby samochodowe
  • Oświetlenie...
   
  zobacz więcej

BS Walczak

ul. Rzemieślnicza 3
72-400 Kamień Pomorski
Pokaż na mapie
091/382-40-00, 091/382-15-03
091/382-43-54
pon.-pt.
sobota
08:00 - 17:00
naprawy wcześniej umówione
Wyślij e-mail
Badanie czy przegląd esploatacyjny – czym to się różni ?
Wielu kierowców myli badanie techniczne z przeglądem okresowym. Czym różni się i na czym polegają obie czynności przedstawię w dużym skrócie.
Podstawowa różnica jest zasadnicza. Badanie techniczne to obowiązkowe badanie sprawności naszego pojazdu przeprowadzane np. w naszej firmie na Stacji Kontroli Pojazdów. Jest ono niezbędne, aby pojazd w ogóle został dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Natomiast przegląd okresowy to zale...cana przez producenta wizyta np. w naszym serwisie samochodowym, mająca na celu okresową wymianę części, płynów eksploatacyjnych i przeprowadzenie czynności serwisowych (wg jego danych).
Badanie techniczne.
Dopuszczenie samochodu osobowego do ruchu zależy od pozytywnego przejścia badania technicznego. Zwolnione są z niego samochody fabrycznie nowe posiadające homologację. Dla nich pierwsze badanie odbędzie się dopiero po trzech latach od daty pierwszej rejestracji, drugie po kolejnych dwóch latach, a kolejne nie później niż rok od poprzedniego badania. Zakres badania technicznego jest określony dla poszczególnych typów w polskim prawie (Rozp. Min. Infr.)
Koszt podstawowego badania technicznego to 99 zł.
Przegląd eksploatacyjny.
Przegląd okresowy to określona przez producenta w zależności od marki czynność okresowa mająca na celu wymianę części i płynów eksploatacyjnych. Częstotliwość przeglądów określana jest indywidualnie w zależności od modelu i wersji silnikowej. Dziś w wielu przypadkach, o terminie przeglądu sygnalizuje nam kontrolka, która na podstawie warunków eksploatacji określa kiedy należy dokonać wizyty w serwisie. Ceny przeglądów okresowych zależą od zakresu czynności oraz ilości wymienianych płynów i części. W naszej firmie istnieje możliwość wcześniejszej wyceny przeglądu. Dokonywanie przeglądów eksploatacyjnych nie jest obowiązkowe. Jednak od ich regularnego dokonywania, prawidłowo serwisowany samochód jest mniej awaryjny, bezpieczny i ma większą wartość na rynku aut używanych.
 
 
BS Walczak
BS Walczak

Zobacz również

© Robert Bosch Sp. z o.o.